Chat with us, powered by LiveChat

O obrączkach

Czym są ślubne obrączki z naturalnymi materiałami?

Star Divider

Nasze ślubne obrączki to cząstka natury, fragment przyrody pochodzący nawet z najdalszych zakątków świata. Element często dużo starszy od nas. To okrąg zdobiący Twoją dłoń, tworzony przez nas z dbałością o każdy szczegół. Obrączki tak wyjątkowe i niepowtarzalne dzięki usłojeniu drewna i kolorystyce minerałów. Dzięki bliznom jakie pozyskane materiały nabyły przez lata. Obrączki dla każdego, kto ceni oryginalność i indywidualne podejście do tego co oczywiste.

Jeśli poszukujecie obrączek innych, niepowtarzalnych, biżuterii z duszą i latami historii, to zapraszamy Was do kontaktu z nami. Wybierzecie gatunek drewna, rodzaj minerału, wzór oraz sami zaprojektujecie obrączki, którymi wspólnie będziecie się cieszyć przez lata.

Obrączki z elementami przyrody są dla osób świadomych swojego wyboru. O obrączkę taką należy dbać i nie narażać jej na ryzyko uszkodzenia. Wszelkie informację, z którymi należy się zapoznać przed dokonaniem wyboru znajdują się w poniżej.

Czy nasze obrączki są wytrzymałe? Wodoodporne?
Jak długo można się nimi cieszyć?

Star Divider

Nie ma obaw! Obrączki które tworzymy są niezwykle wytrzymałe. Sposób w jaki przygotowujemy i dobieramy materiały pozwala na wyeliminowanie tak zwanych “słabych punktów”. Obrączki wykonywane są według opracowanych przez nas procedur, a każda z nich jest kontrolowana i rozwijana wraz z kolejnymi, nowymi projektami.

Każda z obrączek posiadających naturalny materiał jest przez nas odpowiednio zabezpieczona powłoką ochronną. Mimo wszystko należy ściągać obrączkę przy kontakcie z wodą oraz w sytuacjach, kiedy może dojść do jej uszkodzenia w sposób mechaniczny ostrymi krawędziami lub poprzez otarcia. Użytkując obrączkę należy zachować odpowiednią dbałości i stosować się do zasad użytkowania danej obrączki. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Powłoka ochronna zabezpiecza drewno i minerały podczas wykonywania codziennych czynności. W przypadku, kiedy zamierzasz wykonywać fizyczne prace lub masz kontakt z materiałami, które mogą obrączkę uszkodzić lub narazić na uszkodzenie – należy ją ściągnąć. Świadomość noszenia na dłoni biżuterii wyjątkowej gra tutaj kluczową rolę! 

Wodoodporność

Star Divider

Wykonywane przez nas obrączki są w 100% wodoodporne przy krótkotrwałym i przypadkowym kontakcie z wodą. Podczas codziennego użytkowania należy ściągać obrączkę kiedy wiemy, że może ona zostać zamoczona w wodzie. Zgodnie z powszechnymi zasadami jubilerskimi  przy długotrwałym kontakcie z wodą należy ściągać każdą biżuterię bez względu na to z jakiego materiału jest wykonana.

Wykonanie obrączek

Star Divider

Każda obrączka jest szlifowana, profilowana, wielokrotnie polerowana i dopasowywany zgodnie z Twoim życzeniem.

Obrączki wykonujemy w kilku kolekcjach: MODERNTITANIUMSTEEL, VISION, FOR THEM oraz GOLD . Wszystkie naturalne materiały zabezpieczone są powłoką ochronną w wersji Połysk lub woskiem pszczelim w wersji Mat. Kolorystyka zdobienia obrączek, ich faktura, nasycenie oraz układ kruszonego kamienia może różnić się ze względu na naturalne materiały, z których korzystamy oraz różnice kolorystyczne urządzenia, na którym wyświetlane jest zdjęcie. W galerii prezentujemy jedynie przykłady wzorów a nie gotowy, ostateczny produkt. Wszystkie obrączki wykonywane są przez nas na zamówienie klienta, który określa gatunek drewna, rozmiar, szerokość, profilowanie oraz materiały wykorzystane do zdobienia obrączki będąc świadomym o możliwych różnicach wynikających z różnorodności naturalnych materiałów oraz pracy opartej na ręcznej obróbce. Obrączki posiadające inkrustację z kamienia mogą różnić się od zaprezentowanych w galerii oraz w naszym salonie. Proporcje mieszanki wykorzystywanych kamieni dobierane są indywidualnie do obrączki a ich idealne odwzorowanie nie jest możliwe. Zastrzegam sobie prawo do wykonania inkrustacji według naszych najlepszych praktyk i doświadczenia wzorując się na ustalonym z klientem projekcie.

Obrączki inkrustowane drewnem lub kamieniami mogą posiadać widoczne zagłębienia w zdobieniu – jest to cecha produktu z naturalnymi materiałami. Dążąc do podkreślenia wspomnianej naturalności nie ingerujemy sztucznie w uzyskany efekt jaki dają poszczególne naturalne materiały wykorzystywane w naszej pracowni.

Wersja profilowania obrączek

Star Divider

Obrączki kolekcji Steel oraz Titanium wykonujemy w dwóch wersjach profilowania:

  • Standard – profil o wysokości 2 mm,  płaski z lekko zaokrąglonymi brzegami. W przypadku bazy z metali brzeg stalowy lub tytanowy  wynosi 1 mm (istnieje możliwość zmiany szerokości brzegu)
  • Light – profil o wysokości 1,6 mm*, płaski z mocno zaokrąglonymi brzegami. W przypadku bazy z metali brzeg stalowy lub tytanowy  wynosi 0,5 mm (istnieje możliwość zmiany szerokości brzegu)

Obrączki kolekcji For Them, Modern oraz Vision wykonujemy w profilu standard o wysokości 1,8 mm – 2 mm a wartość ta uzależniona jest od zdobienia obrączki

Obrączki kolekcji Gold wykonujemy w profilu light o wysokości 1,4 mm – 1,5 mm a wartość ta uzależniona jest od zdobienia obrączki

 

*wysokość profilu uzależniona od wzoru – pewne elementy zdobienia wymuszają wykonanie obrączki w profilu 1,8mm (np. model S07)

Dopuszczalna tolerancja w wymiarach wynosi 5%

obrączki ślubne light i standard

Szerokość obrączki

Star Divider

Obrączki ślubne wykonujemy w czterech klasach szerokości (istnieje możliwość wykonania obrączek w szerokości niestandardowej):

  • Ultra: 3 – 4 mm (po konsultacji)
  • Slim: 5 mm
  • Regular: 6 – 7 mm (zalecana, pozwala umieścić na obrączce większość prezentowanych zdobień)
  • Large: 8 – 9 mm

W jaki sposób dobrać rozmiar obrączek?

Star Divider

Odpowiedni sposób pomiaru palca jest bardzo istotną sprawą. Wielu osobom sprawia to duży kłopot, ponieważ nie wiedzą gdzie i w jaki sposób tego dokonać. W jubilerstwie obowiązuje jedna powszechnie stosowana miara obrączek. Chcąc poznać swój rozmiar palca, najlepiej udać się do sklepu jubilerskiego i tam przeprowadzić pomiar za pomocą profesjonalnych narzędzi. Świetnym pomysłem jest wykonanie nie jednego a dwóch lub trzech pomiarów o różnych porach dnia, dzięki czemu przekonamy się czy nasze dłonie puchną co w późniejszym czasie może prowadzić do dyskomfortu, przy wyborze zbyt małej obrączki.

Ważne jest to, żeby pomiar palca przeprowadzić miarą o szerokości przyszłej obrączki. Ma to duże znaczenie, ponieważ im większa powierzchnia styku obrączki ze skórą tym obrączka powinna być większa. Inne pierścienie pomiarowe występują w przypadku obrączek, a inne w przypadku pierścionków zaręczynowych.

Zdecydowanie odradzam sprawdzania rozmiaru za pomocą domowych sposobów takich jak miary krawieckie, cyrkle, obwód mierzony nicią itp. Prowadzi to do sporych pomyłek przez co wykonana obrączka może spadać z palca lub być na tyle mała, że nie będziemy w stanie jej założyć.

Najlepiej oddać się w ręce profesjonalistów i poprosić o ściągnięcie miary ślubnych obrączek w lokalnym sklepie lub zakładzie jubilerskim.

Rozmiary jubilerskie

Star Divider

Wykonując ślubne obrączki posługujemy się rozmiarami jubilerskimi według poniższego wzoru (prezentuję rozmiar oraz średnicę wewnętrzną). Przedstawione rozmiary obrączek to najczęściej spotykane przypadki. Dzięki swojej elastyczności wykonujemy też niestandardowe rozmiary połówkowe, o dowolnej średnicy wewnętrznej z dokładnością do 0,1 mm oraz rozmiary wychodzące po za poniższą tabele.