Chat with us, powered by LiveChat

O obrączkach

Czym są ślubne obrączki z naturalnymi materiałami?

Star Divider

Nasze ślubne obrączki to cząstka natury, fragment przyrody pochodzący nawet z najdalszych zakątków świata. Element często dużo starszy od nas. To okrąg zdobiący Twoją dłoń, tworzony przez nas z dbałością o każdy szczegół. Obrączki tak wyjątkowe i niepowtarzalne dzięki usłojeniu drewna i kolorystyce minerałów. Dzięki bliznom jakie pozyskane materiały nabyły przez lata. Obrączki dla każdego, kto ceni oryginalność i indywidualne podejście do tego co oczywiste.

Jeśli poszukujecie obrączek innych, niepowtarzalnych, biżuterii z duszą i latami historii, to zapraszamy Was do kontaktu z nami. Wybierzecie gatunek drewna, rodzaj minerału, wzór oraz sami zaprojektujecie obrączki, którymi wspólnie będziecie się cieszyć przez lata.

Obrączki z elementami przyrody są dla osób świadomych swojego wyboru. O obrączkę taką należy dbać i nie narażać jej na ryzyko uszkodzenia. Wszelkie informację, z którymi należy się zapoznać przed dokonaniem wyboru znajdują się poniżej.

Czy nasze obrączki są wytrzymałe? Wodoodporne?
Jak długo można się nimi cieszyć?

Star Divider

Nie ma obaw! Obrączki które tworzymy są niezwykle wytrzymałe. Sposób w jaki przygotowujemy i dobieramy materiały pozwala na wyeliminowanie tak zwanych “słabych punktów”. Obrączki wykonywane są według opracowanych przez nas procedur, a każda z nich jest kontrolowana i rozwijana wraz z kolejnymi, nowymi projektami.

Każda z obrączek posiadających naturalny materiał jest przez nas odpowiednio zabezpieczona powłoką ochronną. Mimo wszystko należy ściągać obrączkę przy kontakcie z wodą oraz w sytuacjach, kiedy może dojść do jej uszkodzenia w sposób mechaniczny ostrymi krawędziami lub poprzez otarcia. Użytkując obrączkę należy zachować odpowiednią dbałości i stosować się do zasad użytkowania danej obrączki. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Powłoka ochronna zabezpiecza drewno i minerały podczas wykonywania codziennych czynności. W przypadku, kiedy zamierzasz wykonywać fizyczne prace lub masz kontakt z materiałami, które mogą obrączkę uszkodzić lub narazić na uszkodzenie – należy ją ściągnąć. Świadomość noszenia na dłoni biżuterii wyjątkowej gra tutaj kluczową rolę! Tak, jak metal rysuje się, tak powłoka ochronna jest elementem naturalnie ścierającym się podczas noszenia obrączki i wykonywania wszelkich, codziennych czynności a jej wytrzymałość jest ściśle związana ze sposobem użytkowania obrączek. Wytrzymałość oraz żywotność powłoki ochronnej nie jest przez nas deklarowana.

Wodoodporność

Star Divider

Wykonywane przez nas obrączki są w 100% wodoodporne przy krótkotrwałym i przypadkowym kontakcie z wodą. Podczas codziennego użytkowania należy ściągać obrączkę kiedy wiemy, że może ona zostać zamoczona w wodzie. Zgodnie z powszechnymi zasadami jubilerskimi  przy długotrwałym kontakcie z wodą należy ściągać każdą biżuterię bez względu na to z jakiego materiału jest wykonana.

Wykonanie obrączek

Star Divider

Każda obrączka jest szlifowana, profilowana, wielokrotnie polerowana i dopasowywany zgodnie z Twoim życzeniem.

Obrączki wykonujemy w kilku kolekcjach: TITANIUMSTEEL, VISION, oraz GOLD . Wszystkie naturalne materiały zabezpieczone są powłoką ochronną w wersji Połysk lub woskiem pszczelim w wersji Mat. Kolorystyka zdobienia obrączek, ich faktura, nasycenie oraz układ kruszonego kamienia może różnić się ze względu na naturalne materiały, z których korzystamy oraz różnice kolorystyczne urządzenia, na którym wyświetlane jest zdjęcie. W galerii prezentujemy jedynie przykłady wzorów a nie gotowy, ostateczny produkt. Wszystkie obrączki wykonywane są przez nas na zamówienie klienta, który określa gatunek drewna, rozmiar, szerokość, profilowanie oraz materiały wykorzystane do zdobienia obrączki będąc świadomym o możliwych różnicach wynikających z różnorodności naturalnych materiałów oraz pracy opartej na ręcznej obróbce. Obrączki posiadające inkrustację z kamienia mogą różnić się od zaprezentowanych w galerii oraz w naszym salonie. Proporcje mieszanki wykorzystywanych kamieni dobierane są indywidualnie do obrączki a ich idealne odwzorowanie nie jest możliwe. Zastrzegam sobie prawo do wykonania inkrustacji według naszych najlepszych praktyk i doświadczenia wzorując się na ustalonym z klientem projekcie.

Obrączki inkrustowane drewnem lub kamieniami mogą posiadać widoczne zagłębienia w zdobieniu – jest to cecha produktu z naturalnymi materiałami. Dążąc do podkreślenia wspomnianej naturalności nie ingerujemy sztucznie w uzyskany efekt jaki dają poszczególne naturalne materiały wykorzystywane w naszej pracowni. Drewno może zmienić swoją barwę na ciemniejszą podczas noszenia biżuterii w zależności od użytkowania i jest to naturalny proces.

Profilowanie obrączek

Star Divider

Steel oraz Titanium

Obrączki kolekcji Steel oraz Titanium wykonujemy w dwóch wersjach profilowania:

  • Standard – profil o wysokości 2 mm, wewnątrz płaski, przekrój obrączki prostokątny. W przypadku bazy obrączki z metali, brzeg stalowy lub tytanowy  wynosi 1 mm (istnieje możliwość zmiany szerokości brzegu)
  • Light – profil o wysokości 1,6 mm*, płaski z mocno zaokrąglonymi brzegami (pół-soczewka), przekrój obrączki owalny. W przypadku bazy z metali brzeg stalowy lub tytanowy wynosi 0,5 mm (istnieje możliwość zmiany szerokości brzegu)

Przekrój profilowania obrączek stalowych oraz tytanowych – Light oraz Standard

Przykład proporcji dla obrączek o szerokości 5 mm

Profil Light
Profil Standard

Gold / Hammer

Obrączki kolekcji Gold wykonujemy w profilu o wysokości 1,3 mm – 1,5 mm** (wartość uzależniona od zdobienia i nie podlega ustaleniu ani deklaracji) 

Obrączki kolekcji Hammer wykonujemy w profilu o wysokości 1,3 mm

Możliwe są dwie wersje profilowania:

  • Płaski – wewnątrz płaski, przekrój obrączki prostokątny.
  • Soczewka – wewnątrz soczewka.

Przekrój profilowania obrączek złotych oraz srebrnych – Soczewka oraz Płaski

Przykład proporcji dla obrączek o szerokości 5 mm

  Vision

 
Obrączki kolekcji Vision wykonujemy w profilu standard o wysokości 1,8 mm – 2 mm a wartość ta uzależniona jest od zdobienia obrączki

 

*wysokość profilu uzależniona od wzoru – pewne elementy zdobienia wymuszają wykonanie obrączki w profilu 1,8mm (np. model S07)

**istnieje możliwość wykonania obrączek złotych w profilu o wysokości max 2 mm

Dopuszczalna tolerancja we wszystkich wymiarach podawanych na stronie www.zaczykjewellery.pl wynosi 7%

Szerokość obrączki

Star Divider

Obrączki ślubne wykonujemy w czterech klasach szerokości (istnieje możliwość wykonania obrączek w szerokości niestandardowej):

  • Ultra: 3 – 4 mm (po konsultacji)
  • Slim: 5 mm
  • Regular: 6 – 7 mm (zalecana dla obrączek inkrustowanych, pozwala umieścić na obrączce większość prezentowanych zdobień)
  • Large: 8 – 9 mm

W jaki sposób dobrać rozmiar obrączek?

Star Divider

Odpowiedni sposób pomiaru palca jest bardzo istotną sprawą. Wielu osobom sprawia to duży kłopot, ponieważ nie wiedzą gdzie i w jaki sposób tego dokonać. W jubilerstwie obowiązuje jedna powszechnie stosowana miara obrączek. Chcąc poznać swój rozmiar palca, najlepiej udać się do sklepu jubilerskiego i tam przeprowadzić pomiar za pomocą profesjonalnych narzędzi. Świetnym pomysłem jest wykonanie nie jednego a dwóch lub trzech pomiarów o różnych porach dnia, dzięki czemu przekonamy się czy nasze dłonie puchną co w późniejszym czasie może prowadzić do dyskomfortu, przy wyborze zbyt małej obrączki.

Ważne jest to, żeby pomiar palca przeprowadzić miarą o szerokości przyszłej obrączki. Ma to duże znaczenie, ponieważ im większa powierzchnia styku obrączki ze skórą tym obrączka powinna być większa. Inne pierścienie pomiarowe występują w przypadku obrączek, a inne w przypadku pierścionków zaręczynowych.

Zdecydowanie odradzam sprawdzania rozmiaru za pomocą domowych sposobów takich jak miary krawieckie, cyrkle, obwód mierzony nicią itp. Prowadzi to do sporych pomyłek przez co wykonana obrączka może spadać z palca lub być na tyle mała, że nie będziemy w stanie jej założyć.

Najlepiej oddać się w ręce profesjonalistów i poprosić o ściągnięcie miary ślubnych obrączek w lokalnym sklepie lub zakładzie jubilerskim.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Rozmiary jubilerskie

Star Divider

Wykonując ślubne obrączki posługujemy się rozmiarami jubilerskimi według poniższego wzoru (prezentuję rozmiar oraz średnicę wewnętrzną). Przedstawione rozmiary obrączek to najczęściej spotykane przypadki. Dzięki swojej elastyczności wykonujemy też niestandardowe rozmiary połówkowe, o dowolnej średnicy wewnętrznej z dokładnością do 0,1 mm oraz rozmiary wychodzące po za poniższą tabele.

Grawerowanie

Star Divider

Kolekcja Steel oraz Titanium – koszt do 20 znaków wewnątrz jednej obrączki wynosi 2 zł za literkę/cyfrę. Powyżej 20 znaków wewnątrz jednej obrączki koszt graweru nie zmienia się i wynosi 40 zł za sztukę. W przypadku znaków specjalnych takich jak serce, znak nieskończoności itp. koszt graweru wynosi 5 zł za sztukę. 

Kolekcja Gold – grawer liter/cyfr wykonujemy bezpłatnie do 20 znaków na jednej obrączce. Znak specjalny płatny jest 5 zł za sztukę

Vision – grawer na indywidualne zapytanie 

Czcionka – standardowo grawer wykonujemy jedną z czcionek: Book Antiqua, Great Vibes, Consolas, Monotype Corsiva ,Mistral, Segoe Print. Inne czcionki możliwe są do wykonania po konsultacji

Najczęściej zadawane pytania

Star Divider

Standardowy czas oczekiwania na komplet obrączek wynosi od 1 d0 3 miesięcy w zależności od tego, czy trwa sezon ślubny oraz ile par wybrało nasze obrączki. Natomiast planując terminarz pozostawiamy “okienka”, które wypełniamy w przypadku konieczności wykonania obrączek szybciej.

Bez względu na to, na kiedy masz zaplanowaną uroczystość – napisz do nas! Czas realizacji liczymy od daty zaksięgowania wpłaty na konto 

Oczywiście, wykonanie kompletu obrączek, w którym obie są zupełnie inne nie stwarza dla Nas problemu.  

Bez ingerencji w zdobienie, złote obrączki jesteśmy w stanie powiększyć o 1/3 rozmiaru. W przypadku konieczności powiększenia o więcej niż 1/3 rozmiaru konieczne jest ponownie wykonanie obrączki, gdzie możliwe jest wykorzystanie złota z obecnej obrączki. 

Tak, oczywiście możemy wykonać dla Państwa obrączki z przesłanego przez Państwa złota. Najważniejsze informacje jakie byłyby nam potrzebne to jakiej próby są obrączki do przetopienia oraz ile ważą. Oczywiście my możemy to sprawdzić po otrzymaniu obrączek, natomiast do wstępnej wyceny dobrze byłby poznać te dwa parametry. Jeśli byłaby to próba 585, bo wyłącznie z takiej lub wyższej próby wykonujemy obrączki to bezpośrednio po przetopieniu obrączki byłyby wykonane z ewentualnym dodaniem brakującego kruszcu, bądź zwrotem nadwyżki do Państwa. W przypadku, gdy próba byłaby inna niż 585 konieczna byłaby rafinacja, czym również możemy się zająć. Możliwa jest jeż zmiana koloru posiadanego złota na inny. 

Wykonujemy indywidualne projekty i wyceniamy je indywidualnie w zależności od rodzaju obrączek. Aby wycenić indywidualny projekt należy przesłać nam opis wymarzonych obrączek, szkic lub zdjęcia inspiracyjne a my zajmiemy się resztą. 

Obrączki tytanowe jesteśmy w stanie powiększyć o 1/3 rozmiaru, nie ma możliwości ich zmniejszenia. Jeśli chodzi o obrączki wykonane ze stali szlachetnej, po wykonaniu obrączki nie ma możliwości zmiany rozmiary, dlatego tak ważny jest jego odpowiedni dobór.  

Udzielamy rocznej gwarancji na obrączki.  

Wszystkie Nasze obrączki wykonywane są na indywidualne zamówienie a każda z nich jest personalizowana rozmiarem, szerokością, grawerem lub innymi zmiennymi, dlatego nie ma możliwości zwrotów bądź wymian zgodnie z obowiązującym prawem. 

Najczęściej klienci grawerują imię swojej partnerki/partnera oraz datę ślubu, jednak nie jest to konieczność. Ilość znaków jest teoretycznie nieograniczona, jednak ze względu na czytelność napisu nie powinno się przekraczać 23 znaków łącznie ze spacjami, a w przypadku obrączek o rozmiarach poniżej 10 należy ilość znaków jeszcze bardziej ograniczyć, aby można je było bez trudu odczytać. Możemy również wykonać grawer dowolnego znaku czy symbolu – w tym celu potrzebny jest plik z grafiką wektorową. 

Na rozmiar Naszego palca wpływa wiele czynników (m.in.: wysoka temperatura, wzrost wagi, stan zdrowia). Problem ten pojawia się zwłaszcza u kobiet, dlatego radzimy dokonywać pomiaru rozmiaru o różnych porach dnia i ewentualnie, kiedy problem się pojawia, należy wyciągną średnią z pomiarów. W zależności od pory roku obrączki mogą być luźniejsze bądź bardziej dopasowane, jest to naturalne zjawisko. 

Wszystkie zamówienia na Nasze produkty należy składać za pośrednictwem korespondencji mailowej. W treści maila należy zamieścić:  

– imię i nazwisko 

– dokładną informację dotyczącą zamawianego produktu, w przypadku obrączek należy podać nazwę obrączek oraz podać kodu modelu. Dodatkowo proszę podać rozmiar obrączki oraz szerokość.  

– adres do wysyłki oraz numer telefonu.  

Wszystkie złote obrączki wykonujemy wyłącznie w próbie 585 lub wyższej.  

Obrączki, które wykonujemy ze stali szlachetnej czy tytanu są hipoalergiczne. Jednak nie ma substancji, które z prawdopodobieństwem 100% nie będą wywoływały reakcji alergicznych. Złote obrączki mogą uczulać i jest to dość powszechny problem. 

W Naszej ofercie mogą Państwo znaleźć obrączki z żółtego, białego oraz różowego złota. Kolor złota nie wpływa na cenę obrączek

Wszystkie obrączki, które opuszczają Naszą pracownie są odpowiednio zabezpieczone powłoką ochronną (połysk). Mimo wszystko należy ściągać obrączkę przy kontakcie z wodą, bądź w sytuacjach, kiedy może dojść do jej uszkodzenia w sposób mechaniczny.  Świadomość użytkownika jest tu sprawą kluczową. 

Oczywiście, że można złożyć zamówienie na pojedynczą obrączkę. Czas oczekiwania na pojedynczą obrączkę wynosi 8-9 tygodni.  

Zdecydowanie odradzamy sprawdzania rozmiaru obrączek za pomocą domowych sposobów, ponieważ prowadzi to do sporych pomyłek a pomiar ten nie jest wystarczająco dokładny. Zalecany udać się do lokalnego sklepu bądź salonu jubilerskiego i w fachowy sposób dokonać pomiaru koniecznie obrączką o szerokości obrączki docelowej.  W związku z różnicami w przymiarach pomiędzy salonami zawsze należy zapytać nie tylko o rozmiar obrączki, ale także o średnicę wewnętrzną z dokładnością do 0,1 mm co pozwoli uniknąć nieporozumień. 

Oczywiście, istnieje możliwość umówienia się na spotkanie w Naszym salonie. Spotkania możliwe są od środy do piątku w godzinach 11:00 – 16:00 oraz w soboty przy wcześniejszym umówieniu. 

Tak, każdą obrączkę można zamówić z połówką rozmiaru.  

W Polsce przyjęła się zasada, że obrączkę nosimy na serdecznym palcu prawej dłoni. Tak naprawdę jednak nosimy obrączkę, tak gdzie jest Nam wygodnie, jest to symbol, który ma być ważny dla Nas samych.  

Przykład proporcji dla obrączek o szerokości 5 mm