Chat with us, powered by LiveChat

Zasady użytkowania obrączek

Zasady użytkowania obrączek z drewna Zaczyk Wood Rings.

Star Divider

Drewniane obrączki to świetna alternatywa dla osób, które nie lubią złota, srebra lub od obrączek oczekują czegoś więcej. Drewniane obrączki dają wiele możliwości. Różnorodność gatunków drewna, kamienie oraz metale z jakich mogę wykonać zdobienia sprawiają, że ogranicza nas jedynie wyobraźnia.  Obrączki z drewna są lekkie, ciepłe a noszenie ich sprawia ogromna przyjemność.

Czy drewniane obrączki są dla mnie odpowiednie?

Star Divider

Tworząc te małe dzieła zdobiące Wasze dłonie dokładam najwyższych starań aby produkty opuszczające moją pracownie były perfekcyjnie wykonane. Dobór materiałów, ich jakość oraz umiejętność wykorzystania sprawia, że obrączki osiągają bardzo dużą wytrzymałość i odporność na codzienne czynności.

Nie jest prawdą, ze obrączki z drewna szybko się zniszczą, ulegną zgnieceniu, podrapaniu czy drewno reagując na wilgoć straci swoje właściwości lub atrakcyjny wygląd. Wszystko zależy od nas samych oraz od tego jak szanować będziemy obrączkę.

Należy jednak pamiętać, że pod wielokrotnie nakładaną i polerowaną warstwą ochronną (wersja połysk) znajduje się drewno, które świadomie wybraliśmy. Materiał wymagający naszej uwagi i ostrożności w codziennym użytkowaniu. Warstwa ochronna naturalnie ściera się podczas codziennego użytkowania a jej wytrzymałość nie jest mierzalna ani określona – uzależniona jest wyłącznie od sposobu użytkowania. Nałożenie nowej powłoki możliwe jest odpłatnie pod warunkiem, że samo drewno nie zostanie zabrudzone. 

Są czynności, do których bezwzględnie powinniśmy obrączkę ściągać aby uchronić ją przed możliwością uszkodzenia. Sami powinniśmy być świadomi co mogło by obrączce zaszkodzić i kiedy należało by ściągnąć ją z palca. Chcąc dać jak najwięcej wskazówek niestety nie jestem w stanie przewidzieć wszystkiego. Poniżej opisuję kilka podstawowych spraw aby ułatwić wybór osobą zainteresowanym obrączkami Zaczyk Wood Rings.

Do jakich czynności należy ściągać obrączkę z drewna?

Star Divider

Ogólne zasady użytkowania obrączek – obrączkę należy ściągnąć:

  • w przypadku korzystania z ostrych narzędzi oraz materiałów ściernych,
  • w przypadku podnoszenia ciężkich rzeczy,
  • przy pracach gdzie zachodzi ryzyko uszkodzenia powłoki ochronnej poprzez uderzenia, przetarcia itp,
  • w przypadku możliwości uszkodzenia krawędzi obrączki,
  • jeśli masz ciągły kontakt z wilgocią lub wodą,
  • jeśli masz kontakt z substancjami chemicznymi, które mogę uszkodzić lub wpłynąć negatywnie na powierzchnię ochronną lub samo drewno,
  • podczas zmywania naczyń, kąpieli,
  • kiedy uprawiasz sporty extremalne narażające obrączkę na uszkodzenie.
Nawet jeśli jesteś osobą, która na pierwszy rzut oka nie powinna wybrać obrączek z drewna to nic straconego. Wystarczy, ze podczas wymienionych powyżej czynności zdejmiesz obrączkę.
 
Wydawać by się mogło, że obrączki ze złota czy srebra nie stwarzają takich problemów? Nic bardziej mylnego. Owszem, metal to metal natomiast tak samo łatwo jest uszkodzić obrączkę złotą. Zarysowania, pęknięcia oraz odpryski to rzeczy jakie przytrafiają się również w przypadku obrączek z kruszców.
 

Dzięki przestrzeganiu prostych zasad użytkowania spokojnie możemy cieszyć się obrączką z drewna przez długie lata. Z pewnością odwdzięczy się ona ciepłem, wspaniałym wyglądem oraz oryginalnością.

Pozostałe informację znajdziesz na podstronie o obrączkach.