Surowce stosowane podczas produkcji
Drewno
Poniżej prezentuję wzory drewna, które wykorzystuję do produkcji biżuterii. Proszę mieć na uwadze, iż są to tylko grafiki orientacyjne, które dodatkowo mogą różnić się kolorem w zależności od urządzenia na których są przeglądane.
Brzoza
Brzoza
Bardzo jasne drewno bez wyraźnego usłojenia o satynowej powierzchni. Świetnie kontrastuje z ciemnym zdobieniem obrączki.
Dąb Szary
Dąb Szary
Modyfikowane drewno o niezwykłym, gęstym usłojeniu. Na obrączce tworzy niezwykły wzór szarych pręg o zróżnicowanej intensywności barwy.
Frejo
Frejo
Drewno o niezwykłej barwie. Mieszanka żółci, czerni i złotych odcieni tworzy wspaniały efekt świetnie współgrający z większością zdobień obrączki.
Heban Czarny
Heban Czarny
Kruczo-czarne drewno pochodzące z Afryki. Jest jednym z najwytrzymalszych gatunków.
Mahoń
Mahoń
Złociste drewno o cętkowanym, drobnym usłojeniu. Nawet na niewielkiej powierzchni obrączki ukazuje swoje niezwykłe piękno.
Orzech Satynowy
Orzech Satynowy
Jak sama nazwa wskazuje powierzchnia drewna przypomina satynę. Kolor oscyluje pomiędzy brązami a beżem.
Padouk Czerwony
Padouk Czerwony
Krwisto-czerwone drewno o podłużnym usłojeniu zróżnicowanej intensywności. Struktura drewna jest spójna i gładka.
Palisander Brazylijski
Palisander Brazylijski
Jego usłojenie jest bardzo wyraziste. Składa się z brązów od jasnego do bardzo ciemnego co pozwala stworzyć zróżnicowany kolorystycznie komplet obrączek.
Dąb
Dąb
Jasne drewno o wyraźnym słoju. Kolorystyka wpada w bladą żółć a dość wąski słój tworzy na obrączce ciekawy wzór.
Heban Makassar
Heban Makassar
Drewno zróżnicowane kolorystycznie. Czerń przeplata się z brązem co na obrączce daje złocisty efekt. W świetle dziennym drewno niesamowicie się rozświetla i ukazuje swoje piękno.
Kamienie szlachetne i minerały
Poniżej prezentuję zdjęcia kamieni szlachetnych, które wykorzystuję do produkcji biżuterii. Proszę mieć na uwadze, iż są to tylko grafiki orientacyjne, które dodatkowo mogą różnić się kolorem w zależności od urządzenia na których są przeglądane.
Agat Fioletowy
Agat Fioletowy
Wielobarwny, półszlachetny minerał będący charakterystyczną wstęgową odmianą chalcedonu. Wydobywano go już w starożytności na terenach południowej Sycylii. Często barwiony jest na żywsze kolory.
Agat Różowy
Agat Różowy
Wielobarwny, półszlachetny minerał będący charakterystyczną wstęgową odmianą chalcedonu. Wydobywano go już w starożytności na terenach południowej Sycylii. Często barwiony jest na żywsze kolory.
Azuryt
Azuryt
Szeroko rozpowszechniony minerał z gromady węglanów. Jest to bardzo atrakcyjny i ceniony kamień ozdobny o barwie niebieskiej, skąd też pochodzi jego nazwa (od perskiego lazhward).
Awenturyn
Awenturyn
Refleksy światła odbijającego się od miki nadają mu typowy zielony odcień. Czasami awenturyn zawiera wtrącenia brązowej, srebrzystej lub białej miki oraz czerwonego hematytu lub niebieskiego dumortierytu.
Chryzokola
Chryzokola
Szeroko rozpowszechniony minerał z gromady krzemianów. Jest minerałem półprzeświecającym. Barwi płomień na zielono. W starożytności używany był do łączenia złota (jako spoiwo).
Cytryn
Cytryn
Rzadki kamień, odmiana kwarcu. Niekiedy wytwarza formy dwubarwne, będące w części cytrynem, a w części ametystem tzw. ametryn. Naturalny cytryn jest zwykle bladożółty.
Howlit Niebieski Ciemny
Howlit Niebieski Ciemny
Rzadki minerał z grupy krzemianów o barwionym, ciemnoniebieskim kolorze, często poprzecinanym czarnymi lub ciemnobrązowymi żyłkami.
Howlit Niebieski Jasny
Howlit Niebieski Jasny
Rzadki minerał z grupy krzemianów o barwionym, jasnoniebieskim kolorze, często poprzecinanym czarnymi lub ciemnobrązowymi żyłkami.
Howlit
Howlit
Rzadki minerał z grupy krzemianów o mlecznobiałej barwie, często poprzecinanej czarnymi lub ciemnobrązowymi żyłkami. Minerał ten może być barwiony.
Jaspis
Jaspis
Skała osadowa, zbita, drobnoziarnista, zbudowana z chalcedonu i kwarcu. Wykorzystywana jako materiał dekoracyjny lub jubilerski. Związki żelaza nadają jaspisom barwę brązową, żółtą, czerwoną lub zieloną.
Koral Czarwony
Koral Czarwony
Gatunek koralowca z rodziny Coralliidae występujący w Morzu Adriatyckim i zachodnim Morzu Śródziemnym. Jest on jedynym koralem zachowującym kolor po osuszeniu.
Kwarc Błękitny
Kwarc Błękitny
Odmiana kwarcu o zabarwieniu niebieskim (od intensywnej do bladoniebieskiej). Często nazywany jest też kwarcem azurytowym, szafirowym oraz lazurowym. Stanowi składnik skał magmowych.
Lapis Lazuli
Lapis Lazuli
Bardzo atrakcyjny, wysoko ceniony kamień jubilerski. Substancją barwiącą jest siarka. W kamieniach najlepszej jakości barwa jest rozmieszczona równomiernie. Używany jako materiał ozdobny już w okresie prehistorycznym.
Malachit
Malachit
Ceniony kamień ozdobny o zielonej do ciemnozielonej barwie a także o wzorzystej budowie wewnętrznej. Często wykazuje budowę pasiastą, wstęgową lub słojową. Swoją atrakcyjność ukazuje po wypolerowaniu.
Noc Kairu
Noc Kairu
Syntetyczny kamień ozdobny. Jest to szkliwo ze sztucznie nałożoną, mieniącą się poświatą. Kamień ma barwę od ciemno fioletowej do czarno - granatowej z połyskującymi drobinkami, które nadają mu nutkę elegancji.
Obsydian Śnieżny
Obsydian śnieżny
Nazwa czarnego obsydianu zawierającego liczne białe krystality układające się w kształt płatków śniegu lub kwiatów. Znany również pod nazwą izofiru. Złożony jest niemal wyłącznie ze szkliwa wulkanicznego.
Turmalin
Turmalin
Szereg minerałów należących do grupy krzemianów. Zazwyczaj tworzą kryształy o pokroju słupkowym, pręcikowym, igiełkowym a na ścianach kryształów wykazują charakterystyczne zbrużdżenia zgodne z wydłużeniem słupów.