Chat with us, powered by LiveChat
Jak prawidłowo dobrać rozmiary obrączek?

W jaki sposób dobrać rozmiar obrączek?

Sposób pomiaru

Odpowiedni sposób pomiaru palca jest bardzo istotną sprawą. Wielu osobom sprawia to duży kłopot, ponieważ nie wiedzą gdzie i w jaki sposób tego dokonać. Należy pamiętać o tym, że wybór obrączki w złym rozmiarze może skutkować poważnymi problemami. Niestety nie w każdym przypadku będzie możliwość późniejszej zmiany rozmiaru obrączki. W jubilerstwie obowiązuje jedna powszechnie stosowana miara obrączek choć jej oznaczenia różnią się w zależności od części świata. Natomiast dzięki tabelą porównawczym, każdy rozmiar możemy przełożyć na średnicę wewnętrzna wyrażoną w mm z dokładnością do 0,1. Dzięki temu nie ma znaczenia skąd pochodzisz lub gdzie dokonałeś pomiaru.

Chcąc poznać swój rozmiar obrączki, najlepiej udać się do sklepu jubilerskiego i tam przeprowadzić pomiar za pomocą profesjonalnych narzędzi. Świetnym pomysłem jest wykonanie nie jednego a dwóch lub trzech pomiarów o różnych porach dnia. Dzięki temu przekonamy się czy nasze dłonie puchną. Może to doprowadzić do dyskomfortu przy wyborze zbyt małej obrączki lub ryzyka zgubienia obrączki w przypadku rozmiaru zbyt dużego. Ważną kwestią przy dokonaniu pomiaru jest sama budowa naszego palca. Osoby z dość szeroką kostką stawową muszą zaakceptować fakt, że obrączka po nałożeniu na palec i przejściu przez staw będzie wydawała się zbyt luźna. Nie należy się w takim przypadku martwić. Najważniejsze jest to, abyśmy komfortowo czuli się z obrączką, z którą w miarę możliwości nie będziemy się rozstawać.

Ważne jest to, żeby pomiar palca przeprowadzić miarą o szerokości przyszłej obrączki. Ma to duże znaczenie, ponieważ im większa powierzchnia styku obrączki ze skórą tym obrączka powinna być większa. Inne pierścienie pomiarowe występują w przypadku obrączek, a inne w przypadku pierścionków zaręczynowych. Przed dokonaniem pomiaru określmy szerokość przyszłej obrączki. Weźmy pod uwagę nasze preferencje oraz technologiczną możliwość wykonania a następnie z tą wiedzą udajmy się na pomiar obrączki.

Tradycja

Tradycyjnie obrączkę ślubną nosimy na palcu serdecznym prawej dłoni, ale pamiętajmy, że to od nas samych zależy jak, gdzie i kiedy obrączkę będziemy nosić. Nie ma znaczenia to, w jaki sposób inni podchodzą do tego tematu. Jest to sprawa indywidualna i kiedy stwierdzimy, że będzie nam lepiej nosić obrączkę na innym palcu – kierujmy się swoimi odczuciami.

Błędy pomiarowe

Zdecydowanie odradzamy sprawdzania rozmiaru obrączek za pomocą domowych sposobów takich jak miary krawieckie, cyrkle, obwód mierzony nicią itp. Prowadzi to do sporych pomyłek przez co wykonana obrączka może spadać z palca lub być na tyle mała, że nie będziemy w stanie jej założyć.

Podczas mierzenia obrączki najlepiej oddać się w ręce profesjonalistów. Miarę ślubnych obrączek ściągnijmy w lokalnym sklepie lub zakładzie jubilerskim.

Udostępnij

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest