Chat with us, powered by LiveChat
Tytan czy Stal? Jakie obrączki wybrać?

Tytan czy Stal

Preferencje

Zacznijmy od Waszych preferencji wizualnych, ponieważ ta kwestia to najważniejszy punkt przy wyborze obrączek. Wybierając Stal Szlachetną otrzymacie obrączki polerowane na wysoki połysk. Obrączka odbija wtedy wyraźnie wszelkie refleksy świetlne co czyni ją bardzo błyszczącą. Jest to świetny wybór dla osób, które chcą uzyskać duży kontrast pomiędzy zdobieniem a częścią Stalową. Obrączka wykonana ze Stali wyraźnie odznacza się na dłoni.

Tytan jest metalem o szarej barwie a jego naturalna powierzchnia jest matowa. Wykonując obrączki pozostawiamy ten efekt co daje pewne korzyści. Tytan niepolerowany sprawia, że obrączka mniej odznacza się na dłoni a ewentualne zarysowania nie są widoczne na pierwszy rzut oka.

Wytrzymałość

Zarysowania na obrączce Stalowej powstają szybciej niż na Tytanie. Natomiast dzięki strukturze Stali wszelkie powstające rysy czy otarcia dużo łatwiej jest usunąć przywracając obrączkę do stanu nowości. Pamiętajmy, że każdy metal podczas użytkowania może się zarysować i jest to naturalny efekt wykonywania codziennych czynności.

Waga

Waga stanowi tu zauważalną różnicę. Tytan jest 4x lżejszy od stali czy złota co powoduje, że obrączka nie jest odczuwalna na dłoni a noszenie jej to sama przyjemność nawet dla osób, które wcześniej nie miał do czynienia z biżuterią.

Udostępnij

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest